Wernisaż wystawy przedstawiającej prace dzieci i młodzieży pt.:, „Bo sztuka nie mieści się w ramach…" odbył się 18 października 2019 r. w Porcie Kultury". Wystawa przedstawia rysunki wykonane różnymi technikami. Składa się z 21 antyram, w których umieszczono 54 dzieła młodych artystów. Twórcy pochodzący nie tylko z Polski, nadesłali swoje prace z różnych krajów, jakie odwiedził Jurij Sulimow w czasie ostatnich 25 lat. Prowadził tam zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą, a przez ten okres nawiązały się przyjaźnie trwające do dziś.

Na wernisażu mieliśmy okazję spotkać niektórych autorów prac. Podczas ich tworzenia byli dziećmi dziś są dorosłymi ludźmi, a dzięki pomocy i wskazówkom Jurija Sulimowa dalej rozwijają się i podążają drogą artystyczną. Na twarzach gości wernisażu, którzy zamieszkują nasze miasto widać było wzruszenie. Z radością i entuzjazmem opowiadali o czasach, w których Jurij Sulimow prowadził działania z ich dziećmi, wnukami, kuzynami. Na otwarciu wystawy obecni byli także: Paweł Niedźwiedź zastępca burmistrza Sandomierza, oraz Janusz Suszyna naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

Prace dzieci i młodzieży ukazują sztukę, która łączy ludzi, łamie reguły, burzy mury i kreuje naszą przyszłość. Przyjaźnie nawiązane kilkadziesiąt lat temu utrzymują się do dziś, a współpraca się rozszerza. Właśnie, dlatego wystawa została zatytułowana „Bo sztuka nie mieści się w ramach…”, nie ma dla niej granic, przeszkód, jest wyrazem naszych emocji, zainteresowań cech charakteru, dostarcza nam powodów do rozmyślań i staje się inspiracją. Mamy szczerą nadzieję, że to wydarzenie będzie bodźcem do kontynuacji działań w obszarze sztuk plastycznych.

Wystawę można oglądać do 14 listopada 2019 roku w Porcie Kultury w Sandomierzu przy ulicy Portowej 24.

Zapraszamy.
  Wstęp wolny!