W ubiegły poniedziałek miało miejsce kolejne po niemal rocznej przerwie spotkanie podróżnicze z cyklu "Sandomierskie Spotkania z Kulturą" zorganizowane przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury.

  Gościem wydarzenia była młoda i niezwykle odważna podróżniczka rodem z Sandomierza - Monika Pietrasik, która goni marzenia i kolekcjonuje "kilometry wspomnień". Na spotkaniu pt. "Hakuna Matata, czyli na dachu Afryki" opowiedziała o wyprawie do serca gorącej Afryki - Tanzanii. Temat wprost idealny na jesienny wieczór w Sandomierzu. Licznie zgromadzona w Lapidarium pod Ratuszem publiczność z zachwytem wysłuchała zapierającej dech relacji o wspinaniu się na Kilimandżaro, udziale w safari, niebezpiecznym wolontariacie oraz odpoczynku na pięknym Zanzibarze. Monika Pietrasik lekko, barwnie i z dużym poczuciem humoru opowiadała o swoich podróżniczych planach i przygodach.

  Na koniec spotkania rozległy się gromkie brawa, podziękowania i słowa uznania dla młodej podróżniczki.

  Składamy gorące podziękowania Monice Pietrasik za pasjonującą i inspirującą opowieść o Afryce. Życzymy jej osiągnięcia wszystkich podróżniczych celów i zapraszamy ponownie do Sandomierza.