Około 80 osób z całego kraju wzięło udział w II Sandomierskim Dogtrekkingu Wiśniowym, który odbył się w niedzielę, 22 września 2019 r. Właściciele wraz ze swoimi pupilami i podopiecznymi Przytuliska na Wiśniowej, po odprawie weterynaryjnej, maszerowali na dystansach: 6 i 12 km na terenach nadwiślańskich, w dzielnicy Zarzekowice oraz Koćmierzów. W pikniku nad Wisłą, który odbył się w ramach powyższego wydarzenia wziął udział również Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który wręczył nagrody zwycięzcom Dogtrekkingu.

Podczas imprezy odbywały się zbiórki karmy oraz kiermasz psich gadżetów, z którego dochód przeznaczony został dla sandomierskiego Przytuliska na Wiśniowej. Główną ideą wydarzenia było zwrócenie uwagi na problem bezpańskich zwierząt, nie tylko psów. Nagminnie zdarzają się porzucenia zwierząt, zwłaszcza przed okresem wakacyjnym. Akcja miała na celu również zachęcenie do adopcji psów przebywających w schroniskach.