"Wspaniali dojrzali" - pod takim hasłem, 20 września 2019 r. na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu, odbyła się już V edycja Sandomierskich Senioraliów. Wydarzenie rozpoczął uroczyście Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Marcin Piwnik starosta sandomierski. Następnie gospodarz miasta przekazał symboliczny klucz do bram miasta przedstawicielom sandomierskich seniorów oraz sandomierskiego Uniwersytetu III Wieku.

Podczas dalszej części imprezy odbył się szereg wykładów, wystąpień oraz pokazów artystycznych. Jako pierwsi wykład pt. "Bezpieczny Senior" - przedstawili sandomierscy policjanci. Następnie zaprezentowano przegląd twórczości "Od Seniora do Gwiazdora". Wśród licznych atrakcji znalazł się również konkurs na najpiękniejsze, własnoręcznie zrobione korale i najciekawszy krawat. Kolejną częścią wydarzenia był Kabaret Agentki 007. Zwieńczeniem Senioraliów był koncert połączony z pokazem mody pt. "Lasowiacy - Akcja i Reaktywacja".

W ramach wydarzenia, wszyscy chętni mogli skorzystać z bogatej oferty zaprezentowanej na stoiskach: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, sandomierskiego klubu Amazonki, klubu Diabetyków, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia czy też Sanepidu. Ponadto zainteresowane osoby mogły zbadać słuch, skorzystać z usługi kosmetyczki czy zjeść pyszne ciasto zaserwowane przez Cukiernię z Tradycją.