W 151. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę na nadwiślańskim bulwarze zebrali się przedstawiciele samorządów powiatowego i miejskiego, służb mundurowych, organizacji kombatanckich oraz szkół, by upamiętnić ten ważny dzień.

Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie Hymnu. Z ramienia miejskiego samorządu Marcin Marzec burmistrz Sandomierza w asyście Wojciecha Czerwca przewodniczącego Rady Miasta Sandomierza oraz Piotra Chojnackiego wiceprzewodniczącego złożyli kwiaty pod tablicą , na której widnieje wspomnienie Marszałka Piłsudskiego Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza.

Po złożeniu wiązanek uczestnicy wydarzenia wysłuchali utworu okolicznościowego pt. „Śpij kolego”.

18 marca 1934 roku podjęto w Sandomierzu uchwałę, która odwoływała się do zasług legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w bitwie stoczonej na ziemi sandomierskiej (m.Konary). W uchwale sformułowano prośbę o nadanie godności Honorowego Obywatela ze starego Królewskiego grodu Sandomierza i zezwolenie na nazwanie bulwaru nad Wisłą, od mostu do zamku, Jego imieniem.