„IV Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-Kamienna Cup”, w którym startowało 250 zawodników z 31 klubów z Polski, Rosji, Ukrainy i Austrii odbył się 13 października 2018 r.

Sandomierski Klub Karate reprezentowali: Ewa Skubida, Aleksandra Skubida, Julia Barłożek, Wiktoria Krakowiak, Natalia Ciupak, Małgorzata Gach, Wiktoria Proszałek, Filip Gajda, Jan Skobel, Bartosz Wiśniewski, Jakub Ciupak, Wojciech Ciupak, Dawid Kawiński i Mariusz Świeca. Nasi zawodnicy odpowiednio do swojej kategorii wiekowej i wagowej, wywalczyli miejsca na podium:

III Miejsce - Mariusz Świeca

W klasyfikacji drużynowej Sandomierski Klub Karate wywalczył III Miejsce. Jak nam powiedział sensei Andrzej Orłowski turniej był bardzo trudny ze względu na mocną obsadę zwłaszcza klubów z zagranicy oraz dużą ilość startujących. Na duże uznanie zasługują nasi zawodnicy, którzy by zwyciężyć w turnieju musieli stoczyć pięć walk.

Ogólnopolski Turniej Karate, w którym startowało 340 zawodników z 32 ośrodków z kraju, odbył się 6 października 2018 r. w Końskich. W zawodach, Sandomierski Klub Karate reprezentowali zawodnicy ćwiczący na co dzień pod okiem sensei Andrzeja Orłowskiego i sensei Jarosława Winklera. Odpowiednio w swoich kategoriach sandomierscy karatecy zajęli następujące miejsca:

II miejsce - Filip Gajda

II miejsce - Wiktoria Proszałek

III miejsce - Natalia Wielgus

III miejsce - Wiktoria Krakowiak

III miejsce - Jan Skobel

Jak nam powiedział sensei Andrzej Orłowski na pochwałę zasługuje walka Wiktorii Krakowiak, która w półfinale nieznacznie uległa aktualnie najlepszej zawodniczce w kraju w tej kategorii.