Panująca na zewnątrz jesienna aura w niczym nie przeszkodziła wieczornym koncertom, które odbyły się 27 i 28 września 2018 r. w Lapidarium pod Ratuszem. To były dwa udane występy, podczas których artyści zaprezentowali dwa różne muzyczne światy.

  27 września 2018 r. w czwartkowy wieczór po godz. 19.00 na scenie pojawił się zespół Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Podczas koncertu artyści rozgrzali publiczność pozytywną energią, z wielkim rozmachem prezentując utwory ze swojej drugiej płyty ,,Tego chciałem” - łącząc w oryginalny sposób permanentny jazz z rapowymi tekstami w języku polskim.

  28 września 2018 r. o godz. 20.00 ze sceny Lapidarium pod Ratuszem rozbrzmiewały melodie Pink Floyd, Hendrix'a, Bacha i Mozarta w wykonaniu zespołu Mr Pollack. Trzeba przyznać, że muzycy doskonale wykonali covery największych sław muzyki rockowej i utwory muzyki poważnej w rockowych aranżacjach.

  Każdy z koncertów okazał się optymistyczną mieszanką wiążącą w sobie przeróżne style muzyczne od jazzu i rapu poprzez rock i muzykę klasyczną. Przyjemny klimat podczas występów w połączeniu ze świetną muzyką z pewnością dostarczył publiczności odrobinę relaksu i pozwolił odciąć się od codzienności.

  Dziękując wszystkim za obecność na minionych, jednocześnie zapraszamy na kolejne koncerty w sezonie jesienno-zimowym. Szczegóły na plakatach oraz stronach internetowych: www.esceka.pl oraz www.sandomierz.pl