W niedzielę 16 września br., odbyła się kolejna edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne”. Niezmienną od lat ideą konkursu jest prezentowanie przez gminy z powiatu sandomierskiego potraw opartych na tradycyjnych recepturach i zgodnych z motywem przewodnim. Tegoroczna tematyka zmagań kulinarnych obejmowała potrawy z warzyw korzeniowych w lokalnej kuchni.

Jury wybrało potrawę wykonaną przez Gminę Samborzec, jako najlepsze danie z warzyw korzeniowych z Sandomierszczyzny. Potrawy konkursowe zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Zwycięska potrawa przekonała jury zarówno wyjątkowym smakiem, jak również estetyką podania. Ponadto Gmina Koprzywnica została wyróżniona za najlepszą prezentację wizualną dania, natomiast Gmina Obrazów za barwne stoisko.

Zwycięzcy z Gminy Samborzec otrzymali z rąk burmistrza Sandomierza „srebrną chochlę”.

Na barwnych stoiskach nie brakowało smakołyków przygotowanych przez gminy. Goście wydarzenia mogli skosztować zup, pierogów, ciast, sałatek, owoców, warzyw i innych specjałów, które znalazły się na stołach uczestników konkursu.