Aby pobudzić twórczą aktywność i usprawnić manualnie seniorów oraz młodzież, a przy tym dobrze się bawić i integrować, 19 września 2018 r., odbyły się zajęcia malowania na szkle.
    Na warsztat wzięto szklane pojemniki przydatne w kuchni. Uczestnicy pracowali z wielkim zaangażowaniem i w skupieniu tworząc kolorowe i niepowtarzalne wzory na naczyniach. W wydarzeniu wziął udział również burmistrz Sandomierza, który przyniósł ze sobą efektowną złotą farbę i wraz z innymi zabrał się do pracy malując wzór na pojemniku do przypraw. Był to miły akcent i nie obyło się bez dyskusji na temat propozycji działań Magistratu skierowanych do osób starszych, którzy są wdzięczni za to, że się o nich pamięta i chętnie biorą udział w przeróżnych przedsięwzięciach. Jest to dla nich odskocznia od codzienności, nauka nowych umiejętności, udział w wydarzeniach kulturalnych i prozdrowotnych oraz integracja i wzajemne poznawanie się.
   Zajęcia odbyły się w ramach zadania publicznego Gminy Sandomierz pn. „Działania na rzecz aktywizacji osób starszych, integracja międzypokoleniowa”, zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK wszystkim uczestnikom bardzo się podobały. Szklane pojemniki ręcznie malowane cieszyły oko, a praca nad nimi sprawiała ogromną przyjemność.
   Dlatego idąc dalej w tym kierunku na następnych zajęciach 8 października o godzinie 10.00 będą malowane obrazy na blejtramach.