„Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu” – to myśl przewodnia IV edycji sandomierskiego święta seniorów, która odbyła się 14 września 2018 r. na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu. Senioralia 2018 zostały uroczyście otwarte przez burmistrza Sandomierza, który przekazał symboliczny klucz do bram miasta na ręce Bożeny Łukaszek przedstawicielki Sandomierskiego Uniwersytetu III Wieku.

Gospodarz miasta w swoim przemówieniu podkreślił jak ważne są: potencjał życiowy, doświadczenie oraz wiedza seniorów, które my wszyscy powinniśmy naśladować, a w szczególności młode pokolenie.

Kolejną częścią wydarzenia były występy artystyczne, konkursy z nagrodami w tym m.in.: konkurs na najładniejszy kapelusz jesienny oraz konkurs wiedzy o pięknym Sandomierzu.

Dalsza część wydarzenia minęła pod znakiem muzyki biesiadnej w wykonaniu zespołów Heaven oraz Baciary.

Imprezie towarzyszyły stoiska informacyjne instytucji działających na rzecz lokalnej społeczności w tym m. in.: Słuchmed, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Miejska Biblioteka Publiczna, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna, Naturhouse oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu.