Piotr Furman z Koła PZW nr 1 w Sandomierz zwyciężył w zawodach wędkarskich upamiętniających Rafała Sochackiego. Zawody odbyły się 23 września br. na Wiśle w rejonie tzw. Dębiny w Sandomierzu.

   Konkurencję rozegrano techniką feeder w ramach cyklu Grand Prix. Zawody upamiętniają małżeństwo Ewę i Rafała Sochackich, którzy zginęli tragicznie w wypadku 21 stycznia 1988 roku. Rafał Sochacki był członkiem koła PZW nr 1 w Sandomierzu, a także zasłużonym ichtiologiem w Okręgu PZW w Tarnobrzegu.

   Zawody otworzył Franciszek Makowski, prezes Koła nr 1 PZW w Sandomierzu. Minutą ciszy uczczono pamięć o tragicznie zmarłych Ewie i Rafale Sochackich.

   W zawodach wystartowało 28 zawodników z kół wędkarskich nr 1, 8, 21, 33 i 45. Wśród złowionych przez uczestników zawodów ryb dominowały leszcze, krąpie i płocie. Największą złowioną przez Artura Króla rybą był leszcz o wadze 1,84 kg.

  Zwycięzcą zawodów został Piotr Furman z wynikiem 10,96 kg, drugą lokatę wywalczył Michał Marzec z tego samego koła z wynikiem 6,58 kg, a trzecie – Ryszard Szymański, który złowił 6 kg ryb. Wszyscy są członkami koła PZW nr 1 w Sandomierzu. Puchary oraz upominki zostały ufundowane przez najbliższą rodzinę Państwa Sochackich. Nagrody wręczyli prezes koła Franciszek Makowski oraz sędziowie zawodów, którymi byli: Edward Mrówka, Andrzej Nieścior, Andrzej Brzozowski i Paweł Dziorek. Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się 30 września br. na zalewie w Koprzywnicy.