Pod takim hasłem, 9 czerwca 2019 r., odbyły się uroczystości upamiętniające 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Sandomierzu. Udział w niej wzięło kilka tysięcy wiernych, w tym przedstawiciele rządu, władze samorządowe, duchowieństwo, ok. 350 żołnierzy oraz rycerstwo. Sandomierski magistrat reprezentował Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Wojciech Czerwiec przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z radnymi. W uroczystości wzięło udział również około 300 małżeństw, które zostały zawarte w 1999 r., kiedy to Jan Paweł II odwiedził Sandomierz.

Wydarzenie rozpoczęło się Marszem dla Życia i Rodziny, który wyruszył rano z parafii pw. św. Józefa w Sandomierzu, udział w nim wzięło przeszło 1500 osób z całej Diecezji Sandomierskiej. Kolejną częścią obchodów było zawiązanie Wspólnoty Młodych na placu Jana Pawła II. Następnie odbył się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II.

Główną częścią obchodów była uroczysta Msza święta której przewodniczył abp Henryk Józef Nowacki Nuncjusz Apostolski, który podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 r. towarzyszył papieżowi pełniąc funkcję kierownika Sekcji Polskiej Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Wraz z nim Eucharystię sprawowali: bp Henryk Tomasik biskup radomski bp Jan Ozga, biskup diecezji Doumé Abong – Mbang w Kamerunie, bp Jan Sobiło biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie, bp Krzysztof Nitkiewicz, biskup sandomierski, bp senior Edward Frankowski oraz kilkuset kapłanów, którzy przybyli wraz z wiernymi na sandomierskie obchody.

Po Mszy św. odbyła się gala wręczenia nagrody Diecezji Sandomierskiej „Arbor Bona” - Dobrego Drzewa. W kategorii „Ewangelizacja” została ona przyznana panu prof. dr. hab. Feliksowi Kirykowi za opracowanie materiałów archiwalnych kapituły sandomierskiej oraz za publikacje z zakresu historii Kościoła na Ziemi Sandomierskiej. W kategorii „Działalność charytatywno-społeczna” nagrodę przyznano Hospicjum św. o. Pio działającemu przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu za niesienie ulgi osobom starszym, samotnym, dotkniętym poważną chorobą. W trzeciej kategorii „Świadectwo życia chrześcijańskiego” nagrodę otrzymała pani Urszula Surma, lekarz z Janowa Lubelskiego, za poświęcenie się na rzecz upowszechniania moralności chrześcijańskiej i pomoc ludziom chorym poprzez wsparcie materialne i duchowe oraz towarzyszenie małżonkom będącym w kryzysie i ich rodzinom. Wyróżnienia laureatom, wskazanym przez Kapitułę nagrody, wręczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

Po koncercie orkiestry wojskowej, małżonkowie, którzy zawarli sakrament małżeństwa w pamiętnym roku pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Sandomierza otrzymali dyplom oraz figurkę Świętej Rodziny.

Następnie na Błoniach sandomierskich rozpoczął się piknik rodzinno-młodzieżowy.