Było to spotkanie, w którym zagrały drużyny z czołówki tabeli. Lepsze otwarcie dzisiejszych zawodów zanotowali goście, prowadząc w szóstej minucie 1:6. Po kolejnych sześciu minutach role się odwróciły i wychodzimy na jednobramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy trwał wyrównany mecz i do przerwy mieliśmy remis 17:17.

Po zmianie stron wyszliśmy z nastawieniem na szybkie rozgrywanie akcji. Taka taktyka przyniosła oczekiwane efekty w postaci zdobytych bramek. W 41 minucie prowadzimy 26:20. Od tego momentu przejęliśmy kontrolę nad przebiegiem dalszej części spotkania. W końcowych minutach było kilka akcji na powiększenie prowadzenia, ale byliśmy zbyt rozluźnieni i nie potrafiliśmy efektownie kończyć akcji. Ogólnie całe zawody były rozgrywane w dość szybkim tempie i na dobrym poziomie sportowym. Dlatego też cieszymy się, że punkty wędrują na nasze konto.

SPR Wisła Sandomierz vs NLO SMS II ZPRP Kielce 35:30 (17:17)

Wisła: Pęgielski, Ciepliński, Skowron - Werstler 9, Białkowski 7, Cupisz 5, Rusin 5, Solon 4, Kabata 2, Sedecki 2, Statuch 1, Szklarski, Żelazny, Zieliński, Malinowski..

SMS II: Nowak, Ałaj, Trojanowski - Graczyk 6, Głuszczenko 5, Pacuła 4, Ruhnke 4, Wigielewski 3, Kapela 3, Rosowski 3, Tomczak 2, Kosiba.

Rzuty karne: Wisła 4/4, SMS II 2/2

Kary: Wisła 2 minuty, SMS II 6minut

Sędziowie: K. Jac - Tarnów, M. Wrona - Wierzchosłowice.

tekst: SPR Wisła Sandomierz