W związku z organizacją przez Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna im. Jana Długosza oraz Muzeum Okręgowym w Sandomierzu szeregu inicjatyw o nazwie „Trzy dni dla Niepodległej”, a wśród nich wydarzenia pn. „Capstrzyk w wigilię Święta Niepodległości” pragniemy poinformować Państwa o możliwym, czasowym wystąpieniu utrudnień w ruchu drogowym na ul. Mickiewicza.

„Capstrzyk w wigilię Święta Niepodległości” to uroczysty pochód z udziałem służb mundurowych, formacji paramilitarnych oraz mieszkańców miasta, który odbędzie się w dniu 10 listopada 2018 roku w godz. 16.30 – 17.30.

Przemarsz planowany jest na dwóch trasach: głównej i alternatywnej, która została wyznaczona i zostanie wykorzystana tylko w przypadku, gdyby trasa główna do dnia 10 listopada br. nie była jeszcze w użytku ze względu na trwający remont drogi.

Trasa główna przebiega następująco: od Jednostki Wojskowej (ul. Mickiewicza 38) do skrzyżowania ul. 11 Listopada i ul. Romana Koseły chodnikiem, od skrzyżowania ul. Mickiewicza w kierunku Bramy Opatowskiej odcinkiem ul. Mickiewicza, następnie ul. Sokolnickiego na Rynek Starego Miasta.

Trasa alternatywna: od Jednostki Wojskowej (ul. Mickiewicza 38) do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej chodnikiem, następnie odcinkiem ul. Armii Krajowej, ul Słowackiego, ul. Ogrodową, ul. Sokolnickiego na Rynek Starego Miasta.

Główny organizator, czyli Sandomierskie Centrum Kultury uzyskało wszelkie pozwolenia na skorzystanie z dróg gminnych i powiatowych na wymienionych wyżej odcinkach. Trasa przemarszu zostanie zabezpieczona przy udziale Komendy Powiatowej Policji
w Sandomierzu. Zostanie zapewniona także pomoc medyczna i przedmedyczna. Po zakończeniu przemarszu pas drogowy zostanie przywrócony do stanu pierwotnego.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienie i niedogodności.